גבס ומוצריו

לפני שניגשים לעבודה כדאי להכיר מספר מושגי יסוד אשר יעזרו לכם לבחור את לוחות הגבס:

  1. דירוג אקוסטי – מציין את מספר הדציבלים הפוחתים מאנרגיית הקול תוך כדי מעבר גלי הקול מצד אחד של מחיצת גבס אל הצד השני. יש משמעות גדולה לאופן ביצוע המחיצה, הפתחים והאיטום האקוסטי במפגשים בין חלקי מבנה קשיחים למחיצה על מנת להגיע לתוצאות טובות המאפשרות מעבר נמוך של גלי קול מצד אחד למשנהו. המתכנן יכול להתאים את מחיצת הגבס לתנאים הנדרשים באמצעות בחירת עובי הלוחות ומספרם משני עברי המחיצה, העובי הכולל של המחיצה, צפיפות הזקיפים, עובי וצפיפות הבידוד האקוסטי בחלל המחיצה.
  2. בידוד תרמי – בחיפוי קירות מעטפת סוגי הבידוד התרמי הינם מגוונים – מלוחות פוליסטרן מוקצף (קל- קר) מסוג "כבה מאליו" (F-15) או מזרוני צמר זכוכית, מזרוני צמר סלעים או סיבים פולימרים אחרים. חשיבותם רבה בנושא שימור האנרגיה של המבנה ומניעת היווצרות עיבוי (קונדנסציה) בחלל המחיצות – תוך גיבוי נוסף במחסום אדים שיכול להיות מודבק על לוח הגבס עצמו או בצד הבידוד התרמי היעודי. פסי איטום נדרשים להפרדה בין קונסטרוקציית המתכת לקירות המעטפת למניעת "גשרי קור" ע"י הקונסטרוקציה.
  3. אזורים רטובים ולחים – לשם כך נועדו לוחות הגבס "הירוקים" עמידי מים ולחות. לוחות אלה מכילים חומרים דוחי מים בליבת הגבס ובנייר העטיפה של הלוח. לוח המוגדר כעמיד מים הינו כזה ששיעור הספיגה הכוללת שלו לאחר שעתיים של טבילה מלאה במים, יהיה קטן מ- 5%.
  4. עמידות באש – רמת העמידות באש נמדדת בזמן: חצי שעה, שעה, שעתיים וכו'. המדדים לעמידות באש נבדקים בשלושה קריטריונים: יציבות, שלמות וכושר בידוד (עפ"י תקן ישראלי 931 עמידות אש של אלמנטי בניין). זמן עמידות באש הינו פונקציה המורכבת ממבנה השלד, סוגי לוחות הגבס, עוביים ומספר שכבות המחיצה. לוחות הגבס היעודיים לעמידות משופרת באש מאופיינים בחיפוי נייר ורוד – הגדלת מספר השכבות בלוחות מסוג זה מאריכה את זמן העמידות באש.

 

 

הרחב מידע

יתרונות השירות

החברה בעלת ניסיון של למעלה מעשרים שנה בשיווק לוחות גבס ומוצריו ושירות ייעוץ. בסל המוצרים של החברה ניתן למצוא את כל הנדרש לביצוע מחיצות גבס החל מחומרי הגלם וכלה בכלי עבודה מקצועיים, חומרי מליטה, אביזרי קצה, פסי הפרדה, אביזרי תלייה ועיגון, פרופילים, קרניזים, בולמים אקוסטיים ויתר חומרי הגמר והאביזרים המשלימים הנחוצים לעבודה עם לוחות גבס. מ.א.ל.מ מקפידה לשווק לוחות גבס איכותיים ובמגוון רחב.

קבלן, אדריכל, מעצב - מוזמן לדבר עמנו

מלא את פרטיך ונחזור אליך בהקדם