פתרונות בידוד

בידוד תרמי הינו הפרמטר העיקרי המשפיע על צריכת החשמל של המבנה, כאשר אנו ניגשים לבחון תכונות בידוד אנו מתייחסים לשני אלמנטים עיקריים המהווים כלי להערכת טיב המוצר:

  1. התנגדות תרמית של חומר – מסומנת באות R ומחושבת באמצעות מקדם המוליכות התרמית של החומר ותלויה בעוביו. בשפה פשוטה, ככל שהחומר יותר עבה כך ההתנגדות התרמית שלו גבוהה יותר, וככל שמקדם המוליכות קטן יותר ההתנגדות התרמית גבוהה יותר.
  2. קיבול חום – מסומן באות C, מאפיין את היכולת של הגוף לאגור חום בעת שינוי טמפרטורה. פרמטר זה לרוב אינו חלק מחומרי הבידוד אך קיימת לו משמעות עמוקה בתכנון המבנה. הדוגמא הפשוטה לקיבול חום הינה ההבדל בין מקרר מלא במצרכים למקרר ריק. כאשר המקרר ריק מספיקות מספר שניות לאיבוד הקור של המקרר וכאשר הוא מלא הקור נשמר לאורך זמן.

בתכנון נכון של מבנה, הערך R משמש לבידוד המבנה מהסביבה החיצונית  והערך C משמש ככלי לשמירת הסביבה הפנימית הרצויה.

בידוד אקוסטי הינו דרך הטיפול בגלי קול המועברים במרחב המבנה עצמו ומחוץ לו פנימה.

קול היא אנרגיה המועברת במרחב בצורת גלים, בדומה להתפשטות האור גם הקול נע במסלול לא ישר אלה מתפשט ומכסה את כל החלל הפנוי בחדר או באולם מוחזר, נבלע ואפילו חודר לחדרים אחרים דרך חלונות ופתחים. גלי הקול מסוגלים לנוע ול-"זחול" על פני כל חומר קשה ויוחזרו לאוזנינו אינספור פעמים בצורת הדהוד.

אקוסטיקה טובה מה היא ?

  • דרך הטיפול הנכונה באותם גלי קול והידע להביאם לאוזן השומעת בצורה נקייה, ללא הדהוד, הכפלות ותוספות מיותרות.
  • הבחינה האמיתית של הצרכים באותו מרחב \ חלל הנדרש לפתרון אקוסטי, מתוך הבנת אופי הפעילות במקום, המגבלות הקיימות ניתוחם ותרגומם לפתרון מעשי.
  • הבחירה המקצועית באלמנטים אשר "יעטפו" את אותו מרחב \ חלל עפ"י יעודו מתוך הכרת החומרים ותכונות הבליעה או ההחזר.

כאשר ניגשים להעריך את הנושא האקוסטי קיימים שני מושגי יסוד עיקריים והם:

  1. N.R.C Noise Reduction Coefficient – מקדם הפחתת רעש, מבטא את היכולת של האלמנט, במקרה זה התקרה, להפחית את עוצמת הרעש ולבלוע את האנרגיה האצורה בו.
  2. S.T.C Sound Transmission Class – דרגת מעבר קול, מבטאת את היכול של האלמנט, במקרה זה התקרה, לחסום מעבר קול מצידו האחד לשני. אך, אין זה אומר בהכרח כי בצד בו נוצר הקול קיימת הפחתה של הרעש.

 

הרחב מידע

יתרונות השירות

תחת סל המוצרים של החברה תוכלו למצוא מגוון פתרונות לבידוד תרמי ואקוסטי ומוצרי בידוד לשלב הבניה כדוגמת בידוד לבן, צמר סלעים, צמר זכוכית, קלקר, צמר קרמי, צמר אקוסטי, יריעות רפלקטיביות, בולמי רעש, חוסמי רעש בין קומות, ספוג למניעת ויברציות, יריעות TYVEK ועוד. לכל מידע נוסף הקשור להתקנה, התייעצות לגבי בחירת סוג הבידוד או כל דבר אחר אתם מוזמנים להיוועץ עם המחלקה הטכנית של החברה.

טפסים להורדה

קבלן, אדריכל, מעצב - מוזמן לדבר עמנו

מלא את פרטיך ונחזור אליך בהקדם