בניה מתקדמת

בניה מתקדמת

אודות שיטת הבניה המתקדמת, יתרונותיה ושלביה.

חברת מ.א.ל.מ בע"מ גאה להוביל, לחזק, לחדש ולשמר את תחום הבניה המתקדמת בישראל.

יחד עם חברת הבניה שלנו בשלד פלדה מ.א.ל.מ פלדות, חיפוי Shera פייבר צמנט ו-Phomi חיפויי חימר גמיש, יצרנו מערכת כוללת של ייעוץ והכוונה לבניה מתקדמת – החל משלב התכנון הבחירה והתאמת החומרים לדרישות המבנה, עזרה בחישובי כתבי הכמויות, ניהול הפרוייקט לאורך כל הדרך ואספקת חומרי המבנה עד הגמר המושלם.

בסניפנו ניתן לרכוש חומרים ולקבל את כל המידע הנחוץ לבנייה מתקדמת וירוקה תחת קורת גג אחת !

מהי בניה מתקדמת ?

בניה מתקדמת הידועה גם כבניה ירוקה, הינה שיטה מקובלת בעולם המערבי ובמיוחד בארה"ב ואוסטרליה. בארצות אלו, בשונה מישראל, בניית בתים מבטון ובלוקים אינה מקובלת והשיטה המתקדמת הינה המובילה עם באמצעות שלד מתכת או שלדי עץ.

במהלך השנים העץ גילה עמידות נמוכה, חשיפה למזיקים ובלאי טבעי ולכן הפתרון שפותח בשנים האחרונות הינו שיטת בניה מתקדמת המבוססת שלד פלדה דקת דופן, קונסטרוקטיבית, חזקה ועמידה אשר מחליפה את חיפויי העץ המסורתיים.

במקביל להתפתחות זו חלה מודעות לחשיבות הבידוד התרמי ותרומתו למניעת זיהום האוויר בעצם צריכת אנרגיה נמוכה. קיימים מגוון מוצרי בידוד מעולים ופרודוקטיבים הממלאים את נפח הקירות. חיפויים ולוחות רצפה מתועשים התורמים להתקנה ללא פחת ובאפס פליטת מזהמים לאוויר.

כל אלו יחד מבטיחים מבנה חזק ועמיד לאורך שנים, קיצור משמעותי של זמן הבניה, רמת דיוק גבוהה, רמת בידוד תרמי שאינה ברת הישג בבניה השמרנית והמקובלת בישראל.

בשנים האחרונות גוברת המודעות והערך המוסף של שיטת בניה זו גם בארץ. יתרונותיה באים לביטוי בעיקר בתחום הבניה צמודת הקרקע. בתמצית: בניה מהירה יותר, עמידה יותר לרעידות אדמה, בעלת בידוד תרמי פי 2 מבניה רגילה, ירוקה במלוא מובן המילה ומקנה איכות חיים טובה יותר.

מידול שלד פלדה

מידול הבית בתוכנות מחשב מתקדמות

בניה בשלד פלדה

בניה בשלד פלדה דקת דופן

בניה מתקדמת

התקדמות בתחום החיפויים והבידוד

שלבי הבניה

שלב הבטונים – יציקת יסודות, רצפה וממ"ד. הדרישה החוקית לממ"ד והניסיון המצטבר עם הקרקע הישראלית מלמד כי את הרצפה והיסודות יש לבנות מבטון ומברזל. חפירת היסודות וביצוע היציקות באתר נעשה על פי הנחיות המהנדס הראשי של הפרויקט אשר מתכנן ומפקח על היציקה.

שלד הפלדה – במקביל לשלב הבטון, מתכננים, מייצרים ומרכיבים את שלד המתכת אשר יהווה את קירות הבית וקורות הגג. תוכניות האדריכל עוברות מידול ותכנון הנדסי בתוכנת מחשב מיוחדת ומדויקת אשר אחראית על ייצור חלקי השלד על כל מרכיביו. המהנדס אחראי לחישוב העומסים ולהרכבה נכונה של קונסטרוקצית הפלדה המגולוונת באתר. השלד מגיע כקירות מורכבים ומותקן בשטח לכדי שלד מבנה מושלם בפיקוח והנחיות המהנדס.

שלב המעטפת וחתכי קיר – לאחד ששלד הבית עומד, מקבעים אליו את חיפויי שכבות המעטפת כפי שנקבעו במפרט האדריכל. מערכת המעטפת מוגדרת על פי תכנון ודרישות הלקוח, נתוני אקלים מקומי, עמידה בתקנים והבחירה האישית והעיצובית של כל אחד. המעטפת כוללת שכבות של לוחות מסוגים שונים מבחוץ ומבפנים, כאשר חלל האוויר בין הלוחות מבודד בחומרים מינרלים המעניקים בידוד אקוסטי ותרמי מעולה.

 

שלד פלדה
בניה מתקדמת
לוחות חיפוי לבניה מתקדמת

שלד פלדה, עיצוב פנים, מעטפת וגמר.

שלב גג –  גג המבנה יכול להיות שטוח או משופע ובמגוון אפשרויות גמר כדוגמת: רעפים, פח מבודד, שינגלס ועוד. שלד המבנה כולל את הקורות הנושאות של חיפויי הגג בהתאם לאפיון הנבחר. התקרות הפנימיות מותקנות מתחת לקורות הגג והן עשויות לוחות גבס או עץ לפי בחירה. בין שכבת הגג החיצונית לשכבת הגג הפנימית מתקינים בידוד ברמה גבוהה.

שלב האינסטלציה והחשמל – מכיוון שמערכת השלד יוצרת קירות 'חלולים' ניתן בקלות להשחיל בהם את צנרות האינסטלציה והחשמל ולא נדרשת חציבה החוסכת זמן עבודה, אבק ופסולת. עבודה זו מתבצעת לאחר חיפוי הדפנות החיצוניות של המבנה ומאפשרת בדיקה מלאה של מערכת האינסטלציה ואיתור תקלות עוד טרם סגירה וחיפוי הקירות הפנימיים.

עיצוב פנים וגמר – קירות פנים נבנים כחלק משלד המתכת הראשי כקירות תומכי גג או כקירות קלים כדוגמת קירות גבס. ניתן לשלב בקירות הפנים חומרים כגון בלוקי גבס, לבנים, עץ, ומגוון גדול של חומרי גמר בצורות, צבעים וטקסטורות שונות. מראה הגמר החיצוני של המבנה אינו מוגבל. סגירת הקירות החיצוניים יכולה להתבצע בלוחות דמויי עץ במגוון צורות, גדלים וטקסטורות בין אם במראה 'עץ טבעי' או גמר צבע אטום. סוג גמר אחר הוא מריחת שכבות של טיח אקרילי המיושם על לוחות המבנה החיצוני לאחר איטומם, בדיוק כפי שמיושם על ה'טיח השחור' של מבנה בלוקים. כמו כן ניתן לבצע גימור דמוי לבנים, חיפוי אבן, לוחות מתכת וכל חומר אחר שמיושם על קיר בלוקים רגיל בהתאם למפרט הרכבה מוקפד ומתאים לשיטה זו.

 

הידעת ?

כ-50% מהנזק האקולוגי בכדור הארץ הינו מענף הבנייה !

בבניה מתקדמת זמן הבניה מתקצר משמעותית לכדי 50% מבניה קונבנציונאלית !

בבניה מתקדמת המחיר מתוחם וידוע מראש על כל פרטיו !

בניה מתקדמת עמידה עד פי 3 ברעידות אדמה ! הקליקו וצפו בבדיקת עמידות לרעידות אדמה בשלד פלדה.

בניה מתקדמת מבודדת עד פי 2 בממוצע וחוסכת כ-30% מהוצאות החימום או הקירור !

בנייה מתקדמת מספקת ערכי בידוד אקוסטיים גבוהים יותר מבנייה קונבנציונאלית !

למה בניה מתקדמת ?

מדוע לבחור בניה מתקדמת

שלד פלדה

ממוחשבת ומדויקת

בניה מתקדמת בשלד פלדה מבוססת ניהול תוכנות מחשב ותקשורת יעילה בין כל הגורמים המעורבים בתהליך. תוכניות האדריכל עוברות מידול מדויק על ידי מהנדס בניין וכך ומועברות לייצור במכונה ייעודית. כל פרט מתוכנן בדיוק מילימטרי - חיתוך המתכת וקיפולה, פתחים ופרטים לחיבור, מה שאינו קיים בבניה קונבנציונאלית.
מה שתוכנן הוא מה שמיוצר, אין מקום לטעות במידות הקירות והפתחים, ומכיוון שהרכבת הלוחות הינה על גבי השלד עצמו גם גמר המבנה מדויק בהתאם.

בטוחה ובריאה

חומר השלד עצמו הוא מפלדה מגולוונת בעלת עמידות לקורוזיה, המבנה מחובר ומחופה בחומרים קלי משקל ולכן יש לו עמידות טובה פי 3 ברעידות אדמה עקב 'גמישותו' לזעזועים.
חומרי גמר מתקדמים המצויים כיום בשוק מצמצמים את השימוש בחומרים אפורים במבנה, מצמצמים פחת ופסולת, מהווים אפס פליטת חומרים רעילים לחלל הבית ומבטיחים לא רק את עמידות המבנה ובטיחותו אלא גם את היותו בריא למי שוהה בו.

חסכונית וירוקה

האפשרות למילוי בידוד בכל נפח הקיר והגג והשילוב של מספר שכבות מעטפת שונות מאפשר להגיע לרמות בידוד שאינן מוכרות בבניה קונבנציונאלית.
בידוד אשר מצד אחד אקוסטי ומצד שני תרמי.
לבידוד התרמי משמעות רבה בהפחתת צריכת החשמל של המבנה לחימום או קירור (עד כ-30%) , והוא משפיע על תחושת הנוחות של מי ששוהה בבית.
דבר המוביל לבסוף לחיסכון כספי לאורך שנים ותורם לשמירה על הסביבה וכדור הארץ. השימוש בחומרים שאינם מכילים רעלים נדיפים והפחתת הכמות של החומר הנצרך לשם בנית הבית הופכים אותה ל 'ירוקה' עוד יותר ולכן היא מוכרת על ידי גופים בין לאומיים ומקבלת ניקוד גבוה בתקנים 'ירוקים' כדוגמת תקן LEED האמריקאי.